Ptáci v kleci - Mark it up (část druhá)

23. října 2011 v 13:19 | Isabela |  Naše tvorba
Nenávidím Rottiho. Je to nechutnej řiťoksicht. Každopádně tohle je druhá část kapitoly Mark it up, příště už je na řadě Seventeen/Chromaggia. Ta se bude odehrávat měsíc po těchto událostech. Užijte si to :D


Další den ráno se Shilo probudila velmi brzo. Celou noc měla noční můry o tom, jak Rotti ubližoval jedinému člověku, který jí teď zůstal. Ani se neobtěžovala převléct z pyžama a vyšla z ložnice, na chodbě na ni už čekala Mag. Barva její kůže ji nijak nepřekvapovala, sama byla pravděpodobně bledá jako stěna. Daleko víc ji překvapily tepláky a vytahané triko, Mag se jí na tohle oblečení zdála vždy příliš rafinovaná.
"Shilo, Rotti je tady. Jde o tu smlouvu."
Šla za Mag do obývacího pokoje, kde na ně už čekal Rotti. Kývla mu na pozdrav a posadila se. Chvíli si jen prohlížela smlouvu ležící na stole - Rotti už ji podepsal a s očekáváním zíral na Shilo. Jen co se nahnula dopředu, aby lépe viděla, přistrčil smlouvu blíže k ní a podal jí pero.
Shilo natáhla ruku a vzala si jej od něj. Chvíli si s ním v ruce jen tak pohrávala, když se konečně rozhodla. Položila pero zpátky na stůl, věnovala Rottimu dlouhý pohled a chvějícím se hlasem vyslovila svůj jediný požadavek.
"Chci zpívat svou vlastní hudbu," oznámila a znovu se na něj podívala. S odhodlaným výrazem odstrčila smlouvu pryč.
Rotti na ni dlouho a děsivě zíral. Pak se rozesmál hlubokým, hrdelním smíchem. "Má drahá, samozřejmě si uvědomuji, že stále ještě truchlíš, ale ty by sis na druhou stranu měla uvědomit, že nejsi v pozici, abys mohla klást podmínky."
Nashromážděná zloba dodala Shilo potřebnou sílu, udeřila dlaní do stolu a vstala. Popadla noty, které ležely na klavíru a praštila s nimi na stůl. Zírala na něj, v očích jí hořelo tisíc plamenů. "Jestli nemůžete přijmout mé požadavky, žádná smlouva nebude."
Rotti opatrně zvedl papíry, a zatímco si četl, ona pokračovala.
"Nemůžete mě prostě jen tak vzít z jediného domova, co jsem kdy poznala, unést mou kmotru, přinuť ji, aby si vás výměnou za mě vzala, oddělit mě od mého otce a pak ho trápit tak, až spáchá sebevraždu. Nemůže vám to jen tak projít, prostě ne. Ne bez toho, abych po vás nic nepožadovala." Shiloh se otočila, popadla smlouvu a vrazila ji Rottimu do rukou. "Vím, že jste mě vyléčil jen, aby jste mohl mého otce trápit ještě víc. To vaše pitomé soupeření mělo skončit už v den, kdy se zabil. Víš co? Vyhráls, ty bastarde!"
Rotti pod návalem jejích obvinění celý zbledl. Několikrát zalapal po dechu a pak znovu otevřel ústa, aby převzal kontrolu nad situací. Ale Shilo zvedla ruku.
"Můžeš mi nařídit, kde budu žít. Můžeš mi diktovat, jak mám vypadat, můžeš mě dokonce nutit pózovat fotografům. Ale tady žádné kompromisy nepřipustím. Můj otec vždycky říkal, že má matka si přála jedinou věc - abych vždy následovala své srdce. A já kvůli tobě nezradím její památku tak, že ztratím poslední věc, která ze mě dělá to, co jsem."
Rotti překvapeně seděl v křesle, ani se nehýbal. Pozoroval ji. Její dlouhé tmavé vlasy jí padaly přes ramena a oči jen plály, když tak stála a snažila se uklidnit. Rotti nemohl uvěřit, jak moc se podobá své matce.
"Vidím, že to pro tebe hodně znamená," začal pomalu. Postavil se. "Řeknu mému advokátovi, aby vypracoval novou smlouvu s tímhle požadavkem, ale nechci žádný další, rozumíme si? Budeš dělat přesně to, co ti řeknu, nebo už nikdy nebudeš vystupovat se svou vlastní hudbou."
Shilo sledovala, jak Rotti odchází. Rovná záda, oči plné hněvu, obraz síly a vítězství. Jakmile ale uviděla odjíždějící limuzínu, zhroutila se na gauč s obličejem v dlaních. V té chvíli už byla Mag po jejím boku se svou ustaranou tváří. Shilo se krátce zasmála a přitáhla si nohy k tělu. "Nikdy jsem se tak moc nebála."
Mag vydechla úlevou a s neskrývanou hrdostí se usmála na Shilo. "Myslím, že další podobnou schůzku moje srdce už nevydrží. Bála jsem se, aby mě Rotti nevyužil k tomu, abys to podepsala. Skoro se mi nechce věřit, že se vzdal tak snadno."
Shilo se kousla do rtu a souhlasně přikývla.

Rotti vyrazil z domu a vztekle za sebou zabouchl dveře. Usadil se v limuzíně a nadával si, že přistoupil na její podmínky.
Nenáviděl se za to, že cítil potřebu splňovat její přání, nenáviděl se za to, že ta potřeba rostla a nechápal to. Kdyby s ním takhle mluvila Mag, uhodil by ji. A bylo to o to horší, že podobnou věc k vlastní dceři nikdy necítil.
Přesto, někde v samém koutě jeho srdce cítil zvláštní hrdost. Hrdost kvůli vyjednávací strategii té dívky. Snažil se zbavit rostoucích pocitů něhy a obrátil své myšlenky směrem k obviněním, kterými ho Shiloh zahrnula. Praštil holí do podlahy auta a nadával Mag. Ona prostě musela o jejich malé dohodě Shilo říct. Měl si uvědomit, že to před ní neudrží. Možná, že je spolu nechat až do svatby nebyl tak dobrý nápad, jak si myslel.
Věděl, že Mag miluje Nathana. Ale raději by se propadnul do země, než aby ho nechal ukradnout mu další ženu, kterou miluje.
Miloval Mag. Sakra.
Doslova vyrval telefon z kapsy a vytočil číslo své ochranky. A hned se rozkřikl na první osobu, která mu to zvedla.
"Kde je Nathan Wallace?" Když mu řekli o tom, jak proběhl včerejšek, zavrčel. "Proč mi o tom nikdo neřekl?!"
"Nechci vaše omluvy, kreténe, já chci výsledky!" Rotti zavěsil a zíral z okna, jeho vlastní nenávist ho sužovala. Nemarnil čas, co nejrychleji vtrhl do podzemních kobek, aby si vybil zlost na Nathanovi. Nathan byl přeci příčinou všech jeho problémů.
Odstrčil hlavu hlídače a sám pozoroval monitor, na kterém byla vidět Nathanova cela. Na tváři se mu rýsoval zlomyslný, možná šílený úšklebek. Předtím, než vešel, vzal jednomu ze strážných taser. Kývl na Nathana a stiskl tlačítko.
"Jak se opovažuješ mě znovu okrást?!" dožadoval se Rotti vysvětlení. "Copak ti nestačilo, žes mi ukradl Marni?" Znovu zmáčkl tlačítko. "Prostě jsi mu musel ukrást i Mag. Hodláš si snad vzít vše, co chci?"
Pozoroval, jak se Nathan snaží zvednout ze země. Rottiho znovu pohltil hněv a udeřil Nathana holí do hlavy. Na tváři se mu rozlil malý úsměv, zvětšující se s další vlnou uspokojení.
"Ta Shilo je vážně tvrdohlavé dítě. Ale neboj se, Nathane, brzy ji z toho vyléčím."
"Prstem se jí nedotkneš," zasyčel Nathan a znovu se pokusil vstát.
Rotti se zasmál a znovu zmáčkl tlačítko na taseru, tentokrát jej však držel o něco déle. "Téměř obdivuji její odvahu… klást mi požadavky po tom, co jsem jí zachránil život. Je stejně tvrdohlavá a bezohledná jako byla její matka."
Nathan se vyhnul ráně a doslova viděl červeně, zaplavoval ho vražedný vztek a při posledním slově se na Rottiho vrhl. Za normálních okolností by z Rottiho byl mrtvý muž, ale taser si vybral svou daň, Nathan byl zesláblý a dezorientovaný. Znovu se ocitl na zemi a netrvalo dlouho, a Rotti se nad ním tyčil jako hrůzný anděl.
"Nenávidí mě, protože jsi jí říkal věci, do kterých jí ale vůbec nic není, Nathane. Ale nepochybuji o tom, že časem začne zpívat jinou písničku." Zasmál se vlastnímu vtipu, zvýšil napětí na taseru a znovu na Nathana seslal elektrický šok.
Když skončil, Nathan mohl sotva pohnout prsty.
"Svažte ho," přikázal nejbližší osobě a vyšel ven. "Až příště přijdu, chci, aby byl zpátky při síle!"
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ethan Ethan | Web | 23. října 2011 v 13:27 | Reagovat

TEN ŘIŤOKSICHT! Ach Loriane, pročs připustil, aby se něco takovýho vůbec narodilo? :D Však on je naprostej magor! MAGOR. Tvrdí, že miluje Mag,ale rozplývá se nad Shilo. xD Dobře, dobře. Je jako jeho vlastní dcera, ale co už s tím. xD (Jen doufám, že ne vlasní, protože když se to vezme kolem a kolem, všechno to bylo před sedmnácti lety a... Ale ne, ačkoliv psychopatka a labilní, tak ne :D )
No, nic, zase moc mektám :D KDyž to dělá ten Rotti. I hate that guy! :D

2 Isabela Isabela | 23. října 2011 v 13:30 | Reagovat

[1]: Stejnak to dopustila Lathenie :D Ne, vlastní naštěstí není :D
Nejsi sám :D
Mag: Ne, to nejsi.

3 Ethan Ethan | Web | 23. října 2011 v 13:32 | Reagovat

[2]:
Beztak. Ona a Chaos a Rotti. Bléééééééééééé!
Uff, ještě, že tak :D
Já vím, ale o to víc mě děsí, že znám lidi, co ho mají rádi. :( :D

4 Isabela Isabela | 23. října 2011 v 13:34 | Reagovat

[3]:Řiťák. A navíc můj strejda, no to mě poser!
Ten kluk je fakt magor :D

5 Ethan Ethan | Web | 23. října 2011 v 13:40 | Reagovat

[4]: Jo, prostě krize. xD
Naprostej a totální. :D Ale co už naděláš :D
Jen doufám, že se nerozhodne jít v jeho stopách. :D Ale moment. Kdy se Rotti narodil?!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama