Ptáci v kleci - Seventeen, Chromaggia (část první)

23. listopadu 2011 v 17:37 | Isabela |  Naše tvorba
Bububu :D Haha, jsem tu opět. Homeless mi ukradl triko. Haha. Tohle je mnohem kratší, než to mělo být, ale přepadla mě tak před půl hodinou lenost a... Myslím, že to mě omlouvá :D Užijte si to.
Sakra, musím vrátit knížky z knihovny, už to plánuju 2 měsíce.


O měsíc později

Shiloh se náhle probudila a rozhlédla se kolem. Znovu se jí zdálo o jejím otci. I když tu už nějakou dobu žila, občas se prostě probudila a čekala, že bude ve svém starém pokoji. Vytáhla se z postele a odešla do koupelny. Opláchla si tvář a když zvedla hlavu, zastavila se, aby se znovu podívala na svůj odraz. Tvář, která na ní ze zrcadla hleděla mohla jen sotva připomínat tu, která tam byla před několika týdny. Její tváře vypadaly zdravější, plnější a tam, kde předtím nebylo nic, se leskly černé vlasy.
Tiše si pobrukovala a usmála se, když uslyšela, jak Mag zapla sprchu. Stála tiše a pozorně poslouchala, skoro se musela smát, když slyšela Magin hlas plující vzduchem až tam, kde stála. Obě měly ve zvyku zpívat si ve sprše a často o tom vtipkovaly.
Rotti tenkrát přišel jen kvůli smlouvě. Oba ji podepsali den poté, co Shilo vznesla své požadavky. Potom se všechno semlelo až děsivě rychle. Všelék na krevní choroby dostal svůj název a Shiloh byla fotografována na nové reklamy pro lék "Skutečná krev" . Po focení jí trvalo snad celou hodinu dostat veškerý ten lak a třpytky z vlasů. A pokud to bylo možné, ještě víc soucítila s Mag, protože to musela dělat po každé podobné akci, a jak se zdálo, Rotti neměl na světě nic raději, než focení do novin. Shilo ho dokonce podezřívala, že pokaždé, když opustí jedna z nich dům, osobně volá paparazzi. Trvalo jí ale trochu déle, aby si zvykla na to, že se vidí v časopisech a novinách. Ale pořád nesnášela média.
Shiloh se dál prohlížela, sledovala své prodloužené řasy a lehce natočené vlasy. Pak vzala do rukou kartáč. Moc dobře si pamatovala, jak se Mag hádala s kadeřníkem.
Skoro vůbec nemluvil anglicky a naháněl ji po celém salonu, aby jí mohl úplně ostříhat vlasy. Zrovna chtěl poprvé zastřihnout, když vešla Mag, rychle zhodnotila situaci, chytla nůžky a praštila ho s nimi přes hlavu. Tenkrát ze sebe udělala dokonalou primadonu a křičela na něj italsky tak dlouho, dokud neměl slzy v očích. Pak se se zábleskem v očích zeptala Shilo, jak chce mít své vlasy. Shiloh si okamžitě vybavila den, kdy poprvé potkala Mag a věděla, co chtěla. Mag na ni mrkla, vysvětlila kadeřníkovi, co má udělat a posadila se s časopisem. Potěšeně sledovala, jak Mag, ačkoliv vypadala zaměstnaně, sledovala mužův sebemenší pohyb jako jestřáb. Celou dobu, co ji stříhal, se strašlivě třásl. Když se na to Shilo dívala s odstupem, uvědomila si, že to bylo poprvé, co se Mag prosazovala jako nějaká autorita.
Když vycházely ven z budovy a Shilo si prsty projížděla své vlasy, nahlas přemýšlela, co mohla Mag říct tak strašného, že vypadal tolik vyděšeně. Mag jen tak ucedila, že mu pohrozila ustřihnutím části jeho těla jeho vlastními nůžkami, pokud nezastaví a nebude jí poslouchat. Shilo se tomu zasmála, poprvé od smrti jejího otce.
Rotti touhle změnou ovšem neskončil. Jak Mag, tak Shilo měl ve studiu a nahrávaly nové reklamní písně pro Skutečnou krev. Oproti tomu, jak vše vnímala Shiloh, považovala Mag pro jednou studio za bezpečné útočiště. Dokud zpívala hudbu, která se Rottimu líbila, nechal ji na pokoji. Teď se zdržoval v pozadí, plánoval svatbu a křičel na sluhy hned při první příležitosti. Maginy nervy nebyly zrovna v dobrém stavu a později útěchu nacházela jen v Shilo. Mnohokrát se přistihla, že kdykoliv ulehla do postele, začala se modlit, aby něco svatbu překazilo a ona byla konečně volná. Ale na druhou stranu se jí zdálo, že Shilo nový život snad i vyhovuje, že se konečně opírá o nějaké jistoty a nebyla tak sobecká, aby tohle dívce vzala.
Ale skutečný boj přišel, když měla Mag s Shilo nahrát duet.
Rotti vybral píseň, která se mu zdála na první Shilin štěk dostatečně dobrá.
"Má smlouva uvádí, že budu zpívat jen písně, které si sama vyberu. Takže mě k tomuhle nemůžete nutit."
Rotti se chystal vybuchnout. Mag se chvíli dařilo nasmát se, ale nakonec ji pohled na Shilo podupávající nohou jako dvouleté dítě přemohl a ona měla pocit, že se jí, i přes Rottiho smrtící pohled, potrhají střeva smíchy. Nevědomky ale za svůj smích zaplatila. A to jen o pár hodin později, když se Rotti vrátil do mrakodrapu. Jeho novým koníčkem bylo mučit Nathana pokaždé, když Mag s Shiloh neskákaly zrovna tak, jak on pískal.
Shilo zakroutila hlavou, aby odehnala své myšlenky a zvedla kartáček na zuby.
Poslední měsíc pro ni byl mučením. A pak se se smrtí otce prostě smířila. Vlastně ji to udeřilo uprostřed pohřbu. Utekla pryč tak rychle, že i porazila stráže, snažící se jí v útěku zabránit. Mag vyklouzla ven zadním vchodem a následovala ji až do hrobu její matky. Když Shiloh našla, držela ji, dokud nepřestala plakat a zpívala jí ukolébavku, dokud se neuklidnila natolik, aby mohla dýchat. A pak bylo vše pryč. Vše bylo jakoby zapomenuto, ale nic se nezměnilo.
Když si Shilo myslela, že už by se mohla vrátit a říci sbohem, všichni hosté už byli pryč. Zůstala jen Rottiho stráž.
Jakmile skončila s ranní očistou, vyšla ze své koupelny a zamířila s úsměvem do kuchyně za Mag, která zrovna snídala. Vklouzla do své židle a s díky přijala nabízený talíř míchaných vajíček. Nepostřehla, že Magina snídaně byla vlastně nedotčená, ani že měla zarudlé oči a pod nimi velké černé kruhy.
Jejich vztah byl brzy jako vztah matky a dcery díky tomu, kolik času spolu strávily. Byly propojeny svými vzpomínkami na Nathana. A měly i dost společných věcí. Pomáhaly si navzájem snášet svůj život a ignorovat Rottiho hry.
Rottiho tahle změna těšila. Čím dříve budou jako rodina, tím dříve se bude moci Nathana bezpečně zbavit.
Když Shilo dojedla, Mag se na ní usmála, vytáhla zabalenou krabici a položila ji na stůl. Pak se pustila až do přehnaně dramatické verze písničky Hodně štěstí, zdraví. Když skončila, Shilo se zasmála a zatleskala. Roztrhala papír a odklopila víko. Jakmile uviděla, co je vevnitř, zalapala po dechu. Pohlédl na ní pár čokoládových očí a kuchyní se nesl štěkot. Shiloh nadšeně zapištěla a objala Mag, pak vyndala štěně a strašlivě se smála, když začalo olizovat vše, co bylo v jeho dosahu. Vytáhla mu dokonce pár hraček. Pak jej položila na zem. Štěně, které vesele prohledávalo dům si od Shilo vysloužilo další hihňání a od Mag malý úcul. Obě vyšly i se štěnětem na dvůr a házely mu hračky, přičemž úspěšně ignorovaly ochranku, která je bedlivě pozorovala.
Shiloh o tom neměla sebemenší ponětí, ale tenhle strážný, který sledoval každý jejich krok, pokaždé, když měl příležitost, obtěžoval Mag. Když si to sama Mag poprvé uvědomila, trochu panikařila a ptala se sama sebe, jestli ho Rotti neposílá naschvál. Přesto o tom Shilo nikdy neřekla a snažila se nevnímat jeho obdivné hvízdání, kdykoli vyšla z domu sama. Zatím neudělal nic tak špatného, ale pokaždé, když zachytil její pohled, tajnůstkářky se pousmál a svlékal ji pohledem.
Štěně se brzy unavilo a tak šli dovnitř. Shilo byla stále nadšená a nemohla se dočkat, až mu vymyslí jméno.
"Počkám, dokud se neprojeví jeho povaha," odpověděla, když se Mag zeptala, jaké jméno by bylo dobré.
Později Shiloh dostala další překvapení. Když si stlala postel, nalezla DVD, které Mag dala nějak pod polštář, aniž by si toho Shiloh všimla. Vložila ho do přehrávače a s potěšením zjistila, že tam Mag zkopírovala některé své vzpomínky. Jedna ale vynikala nade všemi, vypadala takřka neskutečně.
Byl to první ultrazvuk její matky a Shilo měla možnost to celé sledovat skrz Maginy oči. Maginy oči celou dobu hleděly na tvář Marni, jen občas pozvedla hlavu a pozorovala Nathana. Konečně se zdravotní sestra usmála a ukázala na obrazovku. Magin pohled se zastavil na tom místě, pozorně si prohlížela každý detail. Pak Shiloh uslyšela jemný hlas, který se zeptal, jestli bude kmotrou dítěte. Pak se obraz zamlžil a Shilo poznala, že Mag pláče. Přijala.
Skoro se jí zdálo, že jejich radost naplňuje místnost i po všech těch letech, a že ji uklidňuje způsob, o jehož existenci Shilo dosud pochybovala.
Den utekl rychle jako velká voda, slunce zapadlo a na obloze se vytvořily zlatavé pruhy. Shiloh by raději trávila noc doma, ale Rotti se rozhodl uspořádat jí narozeninovou oslavu ve svém mrakodrapu.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ethan Ethan | Web | 23. listopadu 2011 v 17:52 | Reagovat

Takže... em... ahoj? :D
PROČ?! PROČ JEN MÁLEM?! Ach jo.. Taky mohl bouchnout úplně. A proč Nathan! Hej, takové věci nejsou ani trochu fér. :D (Amber don´t care, jo já vím :D) Ale to je... To... To. ARHGHRGH! I HATE THAT GUY. (A nezajímá mě, že to je z AVPM :D) Bože, prosím ať už chcípne. Protože odstranit Nathana, aby mohli být všichni spolu šťastná a spokojená rodinka? Šťastná a spokojená?! S ním?! *jde zvracet, vážně, z té představy je mu zle*
A ten strážnej... Nechce umřít taky? :D Nelíbí se mi. :D Ani trošku. :D
A to štěně. Rozkošný, i když ho nevidím, teda vidím, ale nevidím. :D Prostě... Jéééé <3 :D
A narozeninová oslava uspořádaná Rottim? *znova zvrací* Řekla bych jí ať to sabotuje, ale... To by zase mučel Nathana. Takže... Aaaa! Proč mi tohle děláš? :D
No nic, už nemelu. :D A jdu dělat něco... nevím co :D

2 Isabela Isabela | 23. listopadu 2011 v 17:54 | Reagovat

[1]: Jo, on to tak vidí. proto dá odstranit své děti, že :D
Mohl by, nesnášim ho :D
Jo, je dokonalý :D
Nesabotujou. Ale buď ráda, že jsem to usekla před těma nechutnýma věcma, o který se Rotti pokusí, víš co :D

3 Ethan Ethan | Web | 23. listopadu 2011 v 17:56 | Reagovat

[2]: Cože udělá? Já z něj vážně jednou umřu.
Jo, to je nás víc. Arghg.
Jo. :D To je. :D
Ew, neee! Ne! NE! *zvrací* Bože, to nééé. :D

4 Isabela Isabela | 23. listopadu 2011 v 17:58 | Reagovat

[3]: Nechá je zabít, hahaha :D
Jo, chudák Maggie.
M: Jestli to napíšeš, zabiju tě, Iso. ZABIJU!

5 Ethan Ethan | Web | 23. listopadu 2011 v 18:01 | Reagovat

[4]: Debil. :D Nemůžou radši zabít oni jeho? :D Třeba Luigiho nůž by byl ideální, hlavně ať si Pavi nebere jeh obličej. :D
Ne.. NEEEEEE!
B: NEEEE! Ježiš, to jí přece nemůžeš udělat!

6 Isabela Isabela | 23. listopadu 2011 v 18:04 | Reagovat

[5]: Pochybuju, to nevyjde hele :D
Jo. *ďábelský smích* Víš, vlastně můžu. To má za ty tři rumy.

7 Ethan Ethan | Web | 23. listopadu 2011 v 18:06 | Reagovat

[6]: Ale... Ta představa. Dobře, dobře. Je mi jasný, že nevyjde, ale i tak.

B: Ale ona to myslela dobře! Nemohla vědět, že to pochopíš... jinak. No tak!

8 Isabela Isabela | 23. listopadu 2011 v 18:09 | Reagovat

[7]: Ne, prostě bude Rotti zase mega prase a bude dělat fakt nechuťárny. Má smůlu.

9 Ethan Ethan | Web | 23. listopadu 2011 v 18:10 | Reagovat

[8]: B: Isabelo? Slituj se! No tak! Tohle přece nemůžeš udělat. Však... Ach bože NE!

10 Isabela Isabela | 23. listopadu 2011 v 18:12 | Reagovat

[9]: Můžu. A můžu dělat ještě horší věci.

11 Ethan Ethan | Web | 23. listopadu 2011 v 18:13 | Reagovat

[10]: B: Ani radši nechci vědět jaké. Em... *copak je každej v jeho okolí totální psychopatickej magor?!*

12 Isabela Isabela | 23. listopadu 2011 v 18:14 | Reagovat

[11]: Věř, že Mag taky ne, muhehehehe!

13 Ethan Ethan | Web | 23. listopadu 2011 v 18:17 | Reagovat

[12]: B: Věřím, že ne. Ale- Proč to děláš?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama